?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Ініціативу запорізьких комуністів встановити нові пам’ятники Йосипу Сталiну й Зої Космодем'янськiй правозахисники й громадські активісти називають провокацією для відволікання уваги громадськості від соціальних проблем.

Новий пам’ятник Сталіну, а тепер ще й партизанцi Зої Космодем'янськiй в Запоріжжі обіцяють відкрити місцеві комуністи поблизу обласного комітету Компартії України. Як заявив координатор Громадської ініціативи "Оновлення країни" Дмитро Харьков, одразу після відкриття він планує подати новий позов до суду. Раніше він вже вимагав у суді демонтувати попередній пам’ятник диктатору.За словами секретаря обкому КПУ, після вибуху й руйнування погруддя Сталіну ветерани збирали гроші на його відновлення. Нові пам'ятники обіцяють встановити у скляній вiтринi, спорудженій перед будiвлею обкому КПУ. Соціолог, кандидат психологічних наук Віктор Пушкар вважає, що це робиться з метою збурювати соціальні конфлікти: «Щоразу буде легко влаштовувати показові переслідування локальних "екстремістів"».

Кримінальна стаття?

Дмитро Харьков упевнений, що конфлікти будуть, адже вшанування таких одіозних постатей не додає злагоди у суспільстві: “Схоже, що комуністи, власне, й розраховують на провокації – задля підняття свого рейтингу напередодні парламентських виборів”. На думку соціолога Пушкаря, також це робиться, щоб відволікти увагу від соціальних проблем міста. Він вважає, що слід заборонити встановлення пам'ятника взагалі або принаймні до закінчення судового процесу стосовно знищення попереднього.

Президент запорізького фонду "Оберіг" Ігор Зубко в коментарі Deutsche Welle зауважив, що сам факт вшанування людини, яка знищила мільйони українців, є, цитуючи статтю 296 Кримінального кодексу, "явною неповагою до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом". Зубко вважає, у підготовці до повторного встановлення бюсту можна побачити й ознаки статті 161 КК України, тобто умисні дії, спрямовані на приниження національної честі та гідності.

Авторка: Ольга Веснянка
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15514285,00.html